26/03 – 11/08/13: Expositie ‘Feestelijk gedragen’

Wanneer: dinsdag 26 maart 2013
Aanvang: 13:00 uur
Waar: Purmerends Museum, Purmerend
Wat: In de expositie Feestelijk Gedragen zijn prachtig geweven kledingstukken en accessoires te zien. De werken zijn gemaakt door mensen met een verstandelijke of visuele beperking.

Het laatste decennium staan vooral schilderateliers en kunstwerken gemaakt door mensen met een beperking volop in de belangstelling. Minder bekend is dat er nog steeds ruim 30 weefateliers zijn waar mooie, kleurrijke en kwalitatief hoogwaardige producten worden gemaakt door handwevers. Er is ook een weefopleiding op maat voor mensen met een beperking.

De stichting Weven met Beperking stelt zich ten doel het werk van deze wevers meer in de publieke belangstelling te brengen. Daarnaast organiseert ze bijeenkomsten waarin wevers en hun begeleiders elkaar binnen hun vakgebied kunnen ontmoeten en inspireren.

Het thema ‘Feestelijk Gedragen’ is geïnspireerd op het 10-jarig jubileum van de Stichting Weven met een Beperking. Op de Landelijke Dag voor wevers en hun begeleiders zijn tijdens een spetterende modeshow professionele modefoto’s gemaakt door Carolien Sikkenk. Op de tentoonstelling worden deze foto’s gecombineerd met de werken.

De expositie is tot en met 11 augustus te zien.

Zie voor de actuele openingstijden van het Purmerends Museum op de website: http://www.purmerendsmuseum.nl/

Laatst bijgewerkt op 26 maart 2013 – 08:07